اهل سنت ایرانختم صحیح بخاری

مولانا عبدالحمید: تنها راه پیروزی بازگشت به سوی خداست

مولانا عبدالحمید: تنها راه پیروزی بازگشت به سوی خداست

سخنرانی شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید حفظه الله، امام جمعه اهل‌سنت زاهدان و رئیس شورای هماهنگی مدارس علوم دینی اهل سنت سیستان‌وبلوچستان و مدیر مدرسه‌ی دینی دارالعلوم زاهدان، در همایش دانش‌آموختگی طلاب عین العلوم گشت، جمعه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴٫

الله متعال زمینه را فراهم کرده که این جا جمع شویم و شکر و یاد خدا را بکنیم.

جنگ بدر، جنگ سرنوشت ساز اسلام و کفرUntitled2 300x250 - مولانا عبدالحمید: تنها راه پیروزی بازگشت به سوی خداست

اولین جنگ اسلام جنگ بدر بود و جنگی سرنوشت ساز و مسلمانان در این زمینه بی تجربه بودند مشرکین مکه در بدر مجهز و آماده بودند و از لحاظ تجربیات جنگی جلوتر بودند الله خواست قدرتش و توکل مسلمانان را نشان بدهد در این آیه آمده که اگر توکل خودشان را به الله بکنند، پیروز می‌شدند. قرآن می‌فرماید إِذْ تَسْتَغِیثُونَ رَبَّکُمْ زمانی که شما طلب کمک کردید و درخواست کمک کردید فَاسْتَجَابَ لَکُمْ أَنِّی مُمِدُّکُمْ بِأَلْفٍ مِنَ الْمَلَائِکَهِ مُرْدِفِینَ (۹) وَمَا جَعَلَهُ اللَّهُ إِلَّا بُشْرَى وَلِتَطْمَئِنَّ بِهِ قُلُوبُکُمْ وَمَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ [الأنفال/۹، ۱۰] شما فریاد زدید من هزار فرشته فرستادم، نصرت با فرشته و تجربیات جنگی نیست، بلکه با خدا است؛ فرشته اسباب است و پیروزی در دست رب‌الاسباب است ۳۱۳ نفر گرسنه و بی سلاح و تعداد معدودی اسب بودند الله نشان داد که اگر از الله و رسول اطاعت کنید شما را پیروز می‌کند بدر جنگی سرنوشت ساز و آموزنده بود.

جماعت کفار بیش‌تر و تهاجم آنان وسیع‌تر بود و مسلمانان کم بودند وَأَنَّ اللَّهَ مُوهِنُ کَیْدِ الْکَافِرِینَ [الأنفال/۱۸] جنگ اتفاق افتاد و برای مردم و نظامیان دنیا باور کردنی نبود که ۳۱۳ نفر بدون سلاح و امکانات بر لشکری مسلح که همراه آنان زنانی بودند که جنگجویان را به جنگ تشویق می‌کردند اما با مسلمانان دعا و نیایش و زاری بود، از کفار تکبر، غرور و خود خواهی بود، خداوند تواضع را بر تکبر و غرور و خودخواهی پیروز کرد.

تا قیامت جنگ بدر برای شما آموزنده است. اسْتَجِیبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاکُم لِمَا یُحْیِیکُمْ

دستورات الله و رسولش مایه‌ی سعادت و خوشبختی دو جهان

مسلمانان! دعوت خدا و رسول به سوی حیات و زندگی است. این کتاب که الله نازل کرده، مایه زندگی است. تعالیم رسول مایه حیات است برای شما قرآن این پیام را آورده که همه دستورات الله برای شما مایه‌ی حیات هستند زمانی ما پیروز عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، و نظامی هستیم که از دستورات خدا و رسول چه آن را بفهمیم و چه فلسفه‌اش را ندانیم اطاعت کنیم دنبال علت و فلسفه نباشیم و دستورات خدا و رسول را اطاعت کنیم و یقین بدانیم که در دستورات الهی حکمت وجود دارد.

صحابه و اهل بیت رسول الله در راس مسلمانان بودند. تا زمانی که بر این دستور خداوند عمل کردند و پیام‌های خداوند را دریافت کردند و بر آن عمل کردند و به منافع و مصلحت خود نیندیشیدند کامیاب شدند.

خاطره‌ای از یک زندانی به یاد دارم که در زمان خلخالی که پرونده‌های مواد مخدر را می‌آوردند و او برای آن‌ها حکم صادر می‌کرد ما در زندان بودیم که اسامی زندانیانی که به آنان حکم اعدام داده بودند می‌خواندند که اسم مرا صدا زندند، که حکم شما اعدام است همه کسانی که حکم آن‌ها اعدام بود شروع به گریه کردند و من شروع به نماز خواندن کردم، بعد از نماز دوباره مرا صدا زدند و گفتند خلخالی گفته که حکمت اعدام است اما سرهنگ بختگان رئیس مواد مخدر آمده و شفاعت شما را کرده و گفته که پول‌هایی که به حساب این شخص واریز شده است مال مواد مخدر است اما این شخص این ادعا را ندارد و می‌گوید من تنها تاجر هستم. و ما مطمئن نیستیم که آیا واقعتا او در جریان بوده یا نه؟ و خلخالی گفتند که حکم شما اعدام نیست.

صحابه در هر زمان خدا را اطاعت می‌کردند، بعد از صحابه زمانی که مسلمانان کوتاهی کردند با مشکلات مواجه شدند.

در دستورات خدا و رسولش برای من و شما حیات موجود است و تنها رمز پیروزی صحابه و حتی رسول الله (ص) پیروی از دستورات الهی بود. اما هنگامی که مسلمانان از اوامر الهی کوتاهی کردند دچار مشکلات شدند.

حق اولاد سنگین است همان گونه حق والدین سنگین است، تمام دستورات الهی مایه حیات و نکته‌ی قوتی برای ما هستند.

احکام و کتاب همان کتاب و احکام هستند پس چرا مسلمان در عرصه‌های مختلف با ناکامی و بن بست مواجه هستند؟ زیرا از الله و احکام الله فاصله گرفته‌اند.

امروزه حقوق الله و حقوق‌العباد رعایت نمی‌شود

تعداد کمی از زن‌های مسلمین حجاب را رعایت می‌کنند و موهای خود را کوتاه نمی‌کنند و احکام شرعی را مراعات می‌کنند، اما الحمدلله فضای کشور ما سبب شده که بیداری در این قشر بیاید تا ما برگردیم به الله و حقوق الله را مراعات کنیم. امروزه حقوق پایمال می‌شوند و مردم شاکی هستند. فردی نامه‌ای به من داد که مهاجرین را برای باج خواهی و گروگان می‌گیرند. باج خواهی زشت‌ترین و بدترین کار است، آنان که با این وسیله پول می‌گیرند این پول مایه سرطان و خرج دوا و دکتر و ناکامی می‌شود،

این گروگان‌ها و باج خواهان از لحاظ شناسنامه مسلمان هستند ولی تنها ظاهری است بلکه مسلمان و بشر هم نیستند و این‌ها از حیوان بدتر هستند.

اگر شرف و عزت در مقابل دشمنان می‌خواهیم باید به شریعت بازگردیم. آن حضرت در صحرای عرفات سه چیز را بیان کردند و فرمود این روز چه روزی است و این چه ماهی است و این چه سرزمینی است؟ صحابه عرض کردند که الله و رسوله اعلم. فکر می‌کردیم رسول خدا اسم جدیدی برای آنان می‌گذارند.

پیامبر فرمود این سرزمین حرم است و ماه حرام و روز حرام است، خون مسلمان هم مانند این ها بر شما حرام است قرآن فرموده که لعن و غضب الله بر کسی است که به نا حق بکشد.

درگیری فامیلی از جاهلیت و قبل از اسلام است، از اسلام نیست؛ در اسلام فقط همان کسی که قتل کرده باید مجازات شود و تحویل مقامات داده شود و کشتن برادر و … قاتل درست نیست.

زنا و ربا از بزرگترین گناهان هستند.

اختلافات دین و دنیا را تباه می‌گرداند، در پرهیز از تمام محرمات برای ما حیات وجود دارد اسلام سخت‌ترین مجازات را برای زنا مقرر کرده و اگر دقت کنیم چه قدر سبب مشکلات می‌شود و سبب به وجود آمدن فرزندان نامشروع می‌شود و این عمل زشت است، بی حجابی، ربا بی داد می‌کند. ربا گناهی سنگین و اعلام جنگ با خدا است. خدا به ترک زنا غیبت و ربا و … دعوت داده و ترک این‌ها مایه زندگی برای ماست ولی متأسفانه این گناهان موجود است چرا با این مشکلات و تحقیر و … مواجه هستیم جنگ‌های حزبی، فرقه‌ای و جناحی که به وجود آمده برای این است که مسلمانان از الله فاصله گرفته‌ایم مسلمان وقتی که از دستورات الله اطاعت کند، عزت را در می‌یابد.

در این شرایط راه نجات اتباع کلام الله و سنت و لازم گرفتن جماعت صحابه و اهل بیت است اگر امروز می‌خواهیم از مشکلات بیرون آییم، راه برگشت به رسول خدا و کتاب الله و زمان صحابه است.

قرآن، خدا و رسول ما را به سوی خود دعوت می‌دهند که ای مسلمانان دنیا برگردید که وقت تنگ است که وقت برگشت به دین خداست.

آن چه در خاورمیانه می‌گذرد، درگیری های قومی و … عذاب الله است همین نفسی نفسی و دغدغه‌ها و مریضی‌های جدید عذاب الله هستند و راهش توبه و برگشت و اراده آهنین و تصمیم قطعی برای رجوع به خداست.

توصیه هایی خدمت شما دارم؛ این توصیه‌ها را عمل کنید، علما و مردم و خواهران قرآن را تلاوت نمایید. باید حداقل ماهیانه قرآن را ختم کنند، علما به ذکرالله، عمل به سنت پایبند باشید‍‍‍‍‍.

حقوق همه شهروندان از جمله اهل سنت رعایت شود، مردم در این مسأله متفق القول هستند که در منطقه و کشور ما نا امنی نباشد.

توصیه بنده آن است که دانشجویانی که ضعیف و کمبود دارند نمی‌توانند که به مدارج بالا بروند، به آنان کمک شود.

زمانی که از حضرت علی سوال شد که راه نجات از فتنه‌های آخرالزمان چیست؟ فرمود که قرآن تلاوت کنید پس ای دانشجویان و معلمین قرآن را تلاوت نمایید. و تفسیر را بخوانید و احادیث آن حضرت را یاد بگیرید خداوند این استعداد را به شما داده است.
منبع: سنت آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا