اخبار حوزهاهل سنت ایرانختم صحیح بخاری

مولانا عبدالحمید: عمل به دستورات الهی نجات دهنده از عذاب الهی است

 
به گزارش ندای سنت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید امام جمعه اهلسنت زاهدان و مدیر دارالعلوم زاهدان عصر سه شنبه ۸ اردیبهشت ۹۴ در همایش دانش آموختگی طلاب دارالعلوم زنگیان سراوان اولین حوزه علمیه اهلسنت بلوچستان حضور یافتند و طی سخنانی بر شکر گزاری نعمتهای الله تعالی و عمل به دستورات الهی تاکید کردند.IMG 0434 300x225 - مولانا عبدالحمید: عمل به دستورات الهی نجات دهنده از عذاب الهی است
ایشان در ابتدای سخنان خویش آیه شریفه “وَمَنْ أَحْسَنُ دِینًا مِمَّنْ أَسْلَمَ وَجْهَهُ لِلَّهِ وَهُوَ مُحْسِنٌ” را تلاوت نمودندند و ابراز داشتند: امشب الله تعالی فرصتی پیش آورده تا از الله تعالی و نعمتهای الهی و احکام الهی و کارهای مهم دینی یاد کنیم و قبل از هرچیز لازم است که شکر الله تعالی را به جا بیاوریم زیرا ولی نعمت الله تعالی است.
مولانا عبدالحمید با تشکر از مولانا ساداتی و همکارانشان , از حضور گسترده اقشار مختلف مردم و نیز مسولین و علمای بزرگوار از جمله شیخ الحدیث مولانا حسین پور در این همایش یاد نمودند.
امام جمعه اهلسنت زاهدان با اشاره به آیه “وَمَنْ أَحْسَنُ دِینًا مِمَّنْ أَسْلَمَ وَجْهَهُ لِلَّهِ وَهُوَ مُحْسِنٌ” از سوره نساء که در ابتدا تلاوت نمودند تصریح کرد: یهودی ها و نصرانی ها وقتیکه از بعثت موسی و عیسی علیهم السلام فاصله زمانی گرفتند گرفتار کوتاهی و سستی شدند و به آرزوها پرداختند و هر هر کدام بهشت را از آن خود می دانستند و آرزوی بهشتی شدن داشتند در روایات اشاره شده از بدترین دروغها و سخنها آرزوهای بی جا است و نیز در حدیث شریف آمده نادان ترین انسان آن است که عمل بد انجام می دهد و گرفتار گناه است و با این وجود آرزوی خیر دارد.
مولانا عبدالحمید با تاکید بر اینکه در عمل باید مسلمان بود خاطر نشان کرد: مسلمان کسی است که مطیع رب العالمین است اما زمانیکه گرفتار گناه و نافرمانی الله تعالی است این عملکرد او ادعایش را تکذیب می کند.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان افزودند: صحابه رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم از نفاق می ترسیدند که مبادا گرفتار نفاق شوند چرا که نفاق مریضی است و در همنشینی با منافقان احتمال گرفتاری نفاق است و از علامتهای نفاق این است که عادت به گفتن دروغ دارد و نیز در رابطه با الله تعالی و بندگان خیانت در امانت می کند و همچنین در رابطه با اینکه بین دو قوم یا دو کشور یا دو فرد معاهده صلح باشد وعده خلافی و عهد شکنی می کند.
مولانا عبدالحمید در ادامه با بیان اینکه تنها اعمال انسان می تواند که نجات بخش عذاب الهی باشد اذعان کرد: اگر کسی از مذاهب و فرق اسلامی مرتکب گناهی از قبیل قتل , زنا , رشوه , غیبت و دروغ و خلاف شرع انجام دهد الله تعالی می گوید مجازات می شود و هیچ کسی به جز ایمانش او را نصرت و یاری نخواهد کرد .
عضو اتحادیه جهانی علمای اسلام عنوان نمودند: حضرت رسول صلی الله علیه و آله وسلم خطاب به حضرت زهرا و همسرانش فرمودند من نمی توانم شما را از عذاب الهی نجات دهم بلکه ایمان و اعمال شماست که نجات دهد.
مولانا عبدالحمید با اشاره به اینکه فرد دیندار زمانی از آزمایش الهی سربلند بیرون می آید که همه دستورات اسلام را بپذیرد و عملی کند , افزودند: هر کسی که گناه کند در محضر الله تعالی به صورت عادلانه محاکمه می شود مگر اینکه توبه کند , تا زمانیکه اهل کتاب به محمد رسول الله صلی الله علیه وسلم و به اسلام ایمان نیاورند , ایمان آنها پذیرفته شده نیست ؛ زیبا ترین دین مال کسی است که با چهره و قلب تسلیم الله تعالی باشد وبه ایمانیات ایمان بیاورد, دین تسلیم شدن در مقابل الله تعالی است انبیا علیهم السلام تسلیم رب العالمین شدند و از دستورات او اطاعت نمودند و از آزمایشات الهی سربلند بیرون آمدند و همچنین صحابه در دفاع از اسلام و میادین نبرد سربلند شدند و همنشینی با آنحضرت صلی الله علیه وسلم آنها را به مقام والایی رساند.
امام جمعه اهلسنت زاهدان در ادامه سخنان به امنیت مرزها اشاره کرد و گفتند: تعرض به مرزها و مرزبانان محکوم است و ایجاد نا امنی پیامدهای منفی برای توسعه و عمران منطقه دارد .
ایشان افزودند: ما خواستار رعایت امنیت هستیم و باید حق و حقوق را از راه های مسالمت آمیز و قانون پیگیری کرد ؛ جنگ راه حل نیست بلکه با گفتمان و مذاکره مشکلات منطقه و جهان اسلام قابل حل هستند.
در پایان ایشان برای مسلمانان و وحدت امت اسلامی دعای خیر نمودند.

ندای سنت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا