اهل سنت ایرانخطبه های جمعه

مولانا عبدالصمد ساداتی: دستگاه دیپلماسی کشور و سازمان حج؛ با جدیت زمینه سفر برای عمره را فراهم نمایند

مولانا عبدالصمد ساداتی: دستگاه دیپلماسی کشور و سازمان حج؛ با جدیت زمینه سفر برای عمره را فراهم نمایند IMG 1588 300x225 - مولانا عبدالصمد ساداتی: دستگاه دیپلماسی کشور و سازمان حج؛ با جدیت زمینه سفر برای عمره را فراهم نمایند

امام جمعه اهل سنت سراوان با بیان اینکه اختلافات سیاسی کشورها نباید مانع سفر حج و عمره گردد ، محروم ماندن سفر عمره برای مردم کشور را باعث تاسف دانست و بر عزم جدی مسئولان دستگاه دیپلماسی و سازمان حج برای فراهم نمودن زمینه سفر عمره گزاران تاکید کردند.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در مراسم نماز جمعه اهل سنت سراوان (۴ آبانماه) گفتند: محروم ماندن مردم مسلمان کشور ما از به جای آوردن عبادت عمره در سال های اخیر بسیار مایه تاسف است؛حج و عمره مظهر وحدت کانون برادری اسلامی نباید محل اختلافات سیاسی جناحی و سلیقه یا مذهبی قرار گیرد.
مولانا ساداتی خاطر نشان ساختند:
وظیفه دولت اسلامی است که راه را برای عبادت عمره که برای الله تعالی است هموار و زمینه آن را فراهم کند تا عاشقان بیت الله شریف و حرم رسول الله برای عبادت و کسب فضایل معنوی سفر کنند.
ایشان افزودند: بسیاری از مردم سالهای قبل برای عمره ثبت نام نموده اند و در انتظارند ، بر دولت لازم است که برای فراهم نمودن زمینه سفر “عمره گزاران در راه الله متعال” تلاش جدی داشته باشد تا برای این عبادت جاودان اسلام که تا قیامت عبادت قرار داده شده مشرف شوند.
امام جمعه اهل سنت سراوان بیان کردند: مسئولان سازمان حج و دستگاه دیپلماسی کشور با عزم جدی این خواسته به حق مردم را دنبال و حل کنند همانطور که قبلا مسئله ممانعت حج را برطرف نمودند و مسئولان از برگزاری خوب آن رضایت نمودند.
مولانا ساداتی اظهار داشت: عمره یکی از عبادات مشروع و دارای فضایل بسیار از زبان رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم است ، ممکن است بسیاری استطاعت برای حج را نداشته باشند و عمره حج اصغر است، علاوه از این فقط رفتن به مسجد النبی و مسجد الحرام و مسجد الاقصی دارای مشروعیت و فضیلت بیشتر نسبت به تمام مساجد دنیا است.
مدیر دارالعلوم سراوان ابراز داشت: اگر مسلمانان برای رفتن به مسجد الاقصی محرومند نباید از کشورهای اسلامی برای رفتن به مسجد الحرام و مسجد نبوی محروم باشند.
مولانا ساداتی عنوان کردند: مانع شدن از عبادات از جمله حج و عمره که امروز مردم کشور ما از رفتن به عمره محروم مانده اند گناه بزرگ به منزله سد راه “عن سبیل الله”است.

جلوگیری از فقر و گرسنگی آموزه دینی برای مسلمانان و دولتمردان است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به ” روز جهانی غذا” گفتند: برنامه ریزی برای جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط‌زیست، تاکید دین اسلام و آموزهای دینی برای همه مسلمانان و دولتمردان است که با گرسنگان و محرومان جامعه که از ابتدایی‌ترین حق زندگی، یعنی غذا محرومند همدردی کنند بویژه دولتمردان که با برنامه ریزی به فقرا و گرسنگان رسیدگی کنند و زمینه معاش را فراهم سازند که از مشکلات اساسی جامعه است.
امام جمعه اهل سنت سراوان مصرف درست و عدم اسراف و کمک به نیازمندان جامعه را مورد تاکید قرار دادند و آن را دستور اسلامی و شکرگزاری الله متعال عنوان کردند.

 رعایت سلامتی و پاکیزگی فردی و اجتماعی ؛ نشانه ایمان است

مولانا ساداتی همچنین از مناسبتهای روزهای اخیر با عنوان”آغاز هفته سلامت” بیان کردند: سلامتی نعمت بزرگ الله متعال و توصیه اسلام بعنوان دین کامل بر حفظ سلامتی فردی و اجتماعی است و نظافت از نشانه های ایمان است ، بعنوان یک مسلمان رفتار و فرهنگ ما در رعایت بهداشت و سلامتی خود و محیط اجتماعی باید اسلامی باشد اما متاسفانه میبینیم بویژه در اماکن عمومی بسیاری به این توصیه و تاکید اسلامی اهمیت نمی دهند.
ایشان خاطرنشان ساختند: علاوه از شهروندان نیز برخی از سازمانها و ادارات در حفظ سلامتی و بهداشت عمومی و پاکیزگی و رسیدگی به آن در شهر و کشور مسئولیت دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن