اهل سنت ایرانخطبه های جمعه

مولانا گرگیج:نمایندگان منتخب مجلس ،مسایل و اعتقادات اقوام و مذاهب را در نظر بگیرند

مولانا گرگیج:نمایندگان منتخب مجلس، مسایل و اعتقادات اقوام و مذاهب را در نظر بگیرند12027709 944248615647570 1437776263268469839 n 300x200 - مولانا گرگیج:نمایندگان منتخب مجلس ،مسایل و اعتقادات اقوام و مذاهب را در نظر بگیرند

مولانا محمدحسین گرگیج با توجه به فرا رسیدن روز انتخابات با بیان این مطلب که ” نباید در خصوص مسایل مذهبی مانع تراشی شود ” از نمایندگان منتخب مردم خواستند تا مسایل و اعتقادت اقوام و مذاهب مختلف کشور را در نظر داشته باشند.

 ایشان در پایان خطبه های جمعه ( ۷ اسفند ۹۴) شهرستان آزادشهر خطاب به مردم گفتند: با بصیرت و آگاهی رأی بدهید و انتخاب کورکورانه نداشته باشید، رأی شما امانت است و آن را به یک شخص امانت دار بدهید، رأی خود را به شخصی ندهید که فقط به فکر خود و اطرافیانش هست.

خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر ضمن تأکید بر رفع نیازمندی ها و چالش های معیشتی مردم اظهار داشتند: تا شب گذشته نیازمند مردم بودید از این پس نیز خود را نیازمند مردم بدانید و همت خود را در جهت رفع مشکلات مضاعف کنید، پس از انتخاب نیز مردم را بشناسید، نماینده یکبار مصرف نشوید، انشاء الله خداوند افرادی را به صحنه بیاورد که برای اقوام و مذاهب و ملت ایران انفع و اصلح باشند.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه افزودند: برخی افراد که به پست و مقام می رسند با اظهارات تفرقه انگیزشان سبب ایجاد شکاف بین اقوام و مذاهب می شوند و منفعت خود را در درگیری بین آنان می دانند، به جای تفرقه افکنی نیازهای مردم را بشناسید و در جهت رفع مشکلاتشان کوشا باشید.

عضو مجمع فقهی ایران با بیان اینکه “مسایل مذهبی از تمامی مسایل مقدمتر هستند” خاطرنشان کردند: در مکانی که قوم و یا مذهبی نیاز به مسجد و عبادتخانه داشت باید تسهیلاتی در اختیارشان قرار گیرد، مهمترین مسئله مردم اعتقادشان است، نباید در خصوص مسایل مذهبی مانع تراشی شود.

ایشان درعین حال اضافه کردند: مردم باید در خصوص شعائر دینی و برگزاری مراسمات مذهبی خود آزاد باشند و مشکلات و موانعی صورت نگیرد، نمایندۀ مجلس قدرتمند است و حتی می تواند رییس جمهور را به چالش بکشاند و استیضاح کند.

عالم برجسته اهل سنت کشور با اشاره به وظایف و پتانسیل یک نمایندۀ مجلس تصریح کردند: یک نماینده دو وظیفه دارد یکی قانون گذاری و دیگری نظارت بر اجرای صحیح قانون می باشد، نماینده با توجه به اختیاراتش می تواند قوه قضاییه را در خصوص صدور احکام زیر سوال ببرد، از این رویک نماینده باید شجاع باشد تا بتواند از حق مردم دفاع کند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی مولانا گرگیج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا