اخبار جهان اسلامعلمای معاصر

مولوی صلاح الدین موحد ، امام‌جمعه‌ی نیمروز افغانستان ترور شد

مولوی صلاح الدین موحد ، امام‌جمعه‌ی نیمروز افغانستان ترور شدm salahoddin 320x192 300x180 - مولوی صلاح الدین موحد ، امام‌جمعه‌ی نیمروز افغانستان ترور شد

مولانا صلاح‌الدین موحد بلوچ، امام‌جمعه و مدیر مدرسه دینی ولایت نیمروز افغانستان توسط یک فرد مسلح ناشناس مورد هدف قرار گرفت.

گفتنی است بعد از ظهر روز سه‌شنبه (۲۵ آبان)  فرد مسلح به‌عنوان میهمان وارد منزل مولانا صلاح‌الدین می‌شود و به‌وسیله‌ی یک قبضه کلت که مجهز به صدا خفه‌کن بوده، وی را از ناحیه سر مورد هدف قرار داده و به شهادت می‌رساند.

هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حادثه را بر عهده نگرفته است.

مولانا صلاح‌الدین علی‌زهی (موحد) که امام جمعه و خطیب مسجد مدنی، مدیر مدرسه دینی دخترانه‌ی فاطمه‌الزهراء رضی‌الله‌عنها و استاد حدیث مدرسه دینی “احیاءالعلوم” در شهر “زرنج”، مرکز ولایت نیمروز بود، از چهره‌های مشهور و بانفوذ این ولایت به‌شمار می‌رفت که فعالیت‌های دینی و اصلاحی داشت.

مولانا صلاح‌الدین رحمه‌الله مراحل تحصیل علوم دینی را در دارالعلوم زاهدان گذراند و آخرین سال تحصیلی (دوره‌ی حدیث) برای فراگیری کتب حدیث به دارالعلوم کراچی رفت و از این مرکز بزرگ علمی فارغ‌التحصیل شد.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید مدیریت دارالعلوم زاهدان و  عالم برجسته اهلسنت ایران با طی پیامی شهادت این عالم برجسته را به خانواده‌ی ایشان و عموم علما و مردم ولایت نیمروز تسلیت گفتند و ابراز همدردی نمودند.

قابل ذکر است در پی این حادثه ، رئیس جمهوری افغانستان طی پیامی با تسلیت و ابراز همدردی از مولانا صلاح الدین موحد بعنوان شخصیت بانفوذ اجتماعی و طرفدار صلح و برادری و امنیت در افغانستان یاد کرده است.

در همین زمینه  وزارت حج و اوقاف افغانستان ، این حادثه را  محکوم و آن راعملی وحشیانه و ضددینی بیان کرده است.

قاری یوسف احمدی، سخنگوی طالبان افغانستان هم با صدور بیانیه‌ای ترور مولانا صلاح‌الدین را محکوم کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا