اخبار جهان اسلامعقیده و اندیشه

نظر علمای اسلام درمورد گروه داعش

نظر علمای اسلام درمورد گروه داعش

داعش و ارتباط فکری آن با خوارجuntitled13 300x168 - نظر علمای اسلام درمورد گروه داعش

خوارج و عقیده ی منحرف آن با افکار فردی بنام “ذی الخویصره” آغاز شد وتوسط شاگردان این مکتب گسترش یافت.
ذی الخویصره این مردمنافق و خارجی باکمال وقاحت ، در وقت توزیع غنایم جنگی، رسول الله علیه الصلاه والسلام را مورد خطاب قرار داد که ای محمد عدالت کن وابوالقاسم علیه الصلاه والسلام در جواب فرمودند: “وای برتو چه کسی عدالت می کند اگر من عدالتگرنباشم.؟”

اینجاست که صحابه رضی الله عنهم از سرور بشریت کسب اجازه نمودند که او را تنبیه کنند ،اما پیامبر رحمت با مسلح بودن به پل ارتباطی وحی ،به یارانش رضی الله عنهم ،چنین پاسخ دادند، “در آینده از نسل این شخص افرادی متولد میشوند که از دین خارج میشوند نه بخاطر کم وکاستی وسستی در زمینه تکالیف شرعی ،بلکه قرآن کریم را زیاد تلاوت می کنند و عبادتهای شما را تحقیر خواهند کرد. “

اعجاز پیشگویی نبوت در پاسخ پیامبر رحمت ، درسالها و قرنهای بعد از عهد نبوی ثابت وتحقق یافت. یکی از موارد این اعجاز کلام نبوی درگذشته، به شهادت رساندن سیدنا علی رضی الله عنه توسط یک فرد خارجی منحرف وتکفیری ، بنام ابن ملجم مرادی ،ودر جهان معاصر امروز ،وجود حزبی منحرف وتکفیری بنام داعش ،که به اسم اسلام و به بهانه های مختلفی از جمله جهاد ، مسلمانان را بطور عموم و حکام مسلمین علی الخصوص، تکفیر می کنند .
این عقیده تکفیری که امروزه شعار احزاب مختلف ،بویژه گروه تروریستی داعش شده ریشه در اصل عقاید خوارج دارد ،زیرا از اصول عقاید خوارج این است، که مرتکبین گناه کبیره راکافر می دانند ، واین فکرمنحرف و باطل با دیدگاه ربانی ونبوی ،منافات دارد. همچنین فرقه ضاله خوارج ،در طول تاریخ اسلامی برای امت اسلامی درد سر آور بوده ،و گزیده بشریت بعد از پیامبر علیه الصلاه والسلام ودر رأس آنها سیدنا علی ، تصفیه نموده و امروزه هم توسط احزاب منحرف، از مریدان خوارج ،فرهیختگان و اصحاب قلم، قربانی این افکار شوم می باشند و به همان شیوه ای که خوارج ، سه تن از اصحاب،بنامهای علی ،معاویه ،عمرو بن عاص، رضی الله عنهم ،به محور شر برای جامعه آنروزی معرفی کردند تا به اهداف شوم خود برسند، ، امروزه هم گروهک داعش احساسات وعاطفه جوانان مسلمان را زیر وتر خود قرار داده و تحت مسمای جهاد وغیره ، مخالفین خود را از محور شر تصنیف می کنند، تا بتوانند به اسم دین جنایتهای بزرگی مرتکب شوند . ومتاسفانه در نهایت جوانان پاک مسلمان قربانی هستند.

تشابه داعش با خوارج

تشابه تاریخی عبادی،سیاسی،بین اجداد ونوه ها (خوارج وداعش) در امور زیادی مشاهده می شود از جمله:
تکفیر
گرفتن بیعت به اکراه واجبار وبصورت مخفیانه
تعیین خلیفه
جهل در احکام فقهی
غلو در عبادت
افراطگری در تطبیق احکام شرعی

برداشت و استدلالهای غیر منطقی از آیات کریمه قرآن کریم، به عنوان مثال: همانگونه خوارج با استناد به آیه [ ان الحکم الا لله] حکم کفر حضرت علی رضی الله عنه و همراهانش راصادرکردند، امروز هم نوه های خوارج با استناد به آیه کریمه ،[ ومن لم یحکم بما انزل الله] حکام مسلمین را تکفیر می کنند.

دشمنان اسلام برای تفرقه انداختن بین امت محمدی علیه الصلاه والسلام از یک طرف و وتصویر نمودن مسلمانان به تروریستی و جلوگیری از موج گرایش غیر مسلمین به اسلام از طرفی دیگر، احزابی همچون گروه داعش را ایجاد کردند که تاریخ چند ساله این گروه جنایتکار خود عملا ثابت کرده که رهبران این گروه اجیر هستند.
زمانیکه دشمنان اسلام احساس کردند ارتش آزادیبخش سوریه به پیروزی بر بشار نصیری نزدیک شده ، گروه داعش را روی خط آوردند و او را با اسلحه سبک وسنگین مجهز نمودند والان مدت دوسال تمام با ارتش آزادیبخش درگیر هستند و ارتش بشار نفس راحتی کشید، و حتی تعداد زیادی از افراد جدا شده از ارتش رژیم سوریه را اعدام کردند.
در عراق نیز تیرهای گروه داعش بر علیه عشایر مسلمان شلیک می شود تا ستمگران در عراق ، از کشتگان هر دو طرف لذت ببرند.

منافات داشتن اعمال داعش با اسلام

گروه داعش بر خلاف تعالیم ربانی ونبوی از بدو ظهورش ، جنایتهای زیادی از قبیل ،شکنجه افراد،شلاق زدن ،اعدامهای جماعی، وتکفیر افراد، مرتکب شده است و متاسفانه این همه جرم وجنایت در حق بشریت، به اسم اسلام و تحت لوای جهاد ،مرتکب میشوند.

به شهر کوبانی ، مرز سوریه ،ترکیه، بطور وحشیانه حمله کردند و ملت کرد، در این شهر را قتل عام کردند. اسلام ، با اینگونه اعمال وحشیانه مخالف است، اسلام دین رحمت است، حتی حقوق حیوانات را در نظر گرفته ،من باب اولی حقوق بشر، مگر در سنت پاک نبوی چنین نیامده، که زنی بخاطرآزاررساندن به یک گربه ،وارد دوزخ خواهد شد، الله اکبر به این رحمت .

جهاد در اسلام شرط وشروطی دارد وپیامبر رحمت در جهادش بر علیه کفارهرگز با اکراه ایمان و اسلام را بر آنها عرضه نکرد. پیامبر بزرگوار امت اسلامی در نبردهایش با مشرکین و کفار هرگز اسیری را مثله نکرد، هرگز اسیری را شکنجه نداد، هرگز اسیری را نسوزاند، اما رهبران داعش که طبل جهاد به سینه میزند مسلمان و غیر مسلمان را زنده زنده در آتش میسوزانند.

گروه داعش، مخالفین خود ، بویژه حکام مسلمین را صرفا بخاطر روابط و یا نشست وبرخاست با سران کفر تکفیر میکنند ، در صورتیکه رسول الله علیه الصلاه والسلام ، بعد از تشریف فرماییش به مدینه منوره ، با یهود مدینه ، همپیمان شد (حال هدی نبوی کجاست ،و اعمال زشت دواعش کجاست ) که صرفا بخاطر نشر یک سری عکسها ، عاطفه واحساسات مردم را ، موردخطاب قرار می دهند ودر نتیجه حکم کفر سران کشورهای اسلامی را صادر می کنند.

متاسفانه در محافل عمومی ،چنین عنوان میشود که گروه داعش نماینده تام الاختیار اهل سنت هستند ،در صورتیکه چنین نیست واین عوام فریبی است ، بلکه مذهب اهل سنت از اینگونه افکار انحرافی و قتل و کشتار و تعدی به حرمت دیگران بیزار وبری میباشد. همچنین بر دعوتگران و اصلاحگران شرعا واجب است که ماهیت این فرقه ضاله را برای مردم بیان کنند تا قربانی این افکار ویرانگرانه نشوند. زیرا که بنا به فرموده بزرگان دین ، شناخت فتنه برای علماء در ابتدای امر سهل واسان است اما برای عوام مردم بعد از خاموش کردن فتنه ، ظاهر وآشکار میشود.
باری دیگر اهل قلم را به روشنگری دعوت میکنم وبدانند که قلم، امانت بزرگیست که بایستی حق آن را اداء نمود ،ای صاحبان قلم، بیایید با کمک یکدیگر دست این جوانان پاک، که قربانی افکار داعش شده اند را بگیریم واز غرق شدن نجات دهیم.

نویسنده: شیخ عبدالله کشتکار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا