اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

نمایندگان اهل سنت عراق نشست های مجلس و دولت را تحریم کردند

نمایندگان اهل سنت عراق نشست های مجلس و دولت را تحریم کردندofrtp irak 300x169 - نمایندگان اهل سنت عراق نشست های مجلس و دولت را تحریم کردند

نمایندگان اهل سنت مجلس عراق در اعتراض به حملات و خشونتها علیه اهل سنت، نشست امروز(سه شنبه) مجلس را تحریم کردند و اعلام نموده اند دراعتراض به این حملات دو نشست آیندۀ مجلس و هیئت دولت را نیزتحریم می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از “منابع خبری” ، نمایندگان معترض اهل سنت مجلس عراق درپی خشونتها علیه اهل ‌سنت در شهر “مقدادیه” در استان “دیاله” و حمله به مساجد اهل‌سنت در این استان بیانیه ای منتشر کردند که در آن از حیدر العبادی، نخست وزیر عراق خواسته اند که گروه های شبه نظامی خشونت گرای مذهبی و فرقه گرا را منحل کند.

رعد الدهلکی یکی از رهبران اتحاد القوی (بزرگ ترین فراکسیون پارلمانی اهل سنت عراق)  با بیان اینکه زمان پایان این تحریم مشخص نیست گفته است: دولت عراق باید از غیرنظامیان حمایت و با شبه نظامیانی که به اهل سنت تجاوز کرده‌اند مبارزه کند.

نمایندگان اهل سنت مجلس عراق این گروه ها را مسبب حملات اخیر در شهر مقدادیه در هشتاد کیلومتری شمال-شرق بغداد می دانند که هفتۀ گذشته به کشته شدن دست کم چهل تن و به آتش کشیدن بیش از ۶ مسجد منجر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا