اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

نهادهای اسلامی به دخالت نظامی روسیه در سوریه اعتراض کردند

نهادهای اسلامی به دخالت نظامی روسیه در سوریه اعتراض کردند

برخی از نهادهای اسلامی نسبت به عملیات نظامی روسیه در خاک سوریه اعتراض کردند و این اقدام را موجب وخامت بیشتر اوضاع منطقه دانسته اthumbs b c b382a50053392d055c2c38366f481cb8 300x168 - نهادهای اسلامی به دخالت نظامی روسیه در سوریه اعتراض کردندند.
به گزارش ندای سنت طبق خبر خبرگزاری “آناتولی”، اتحادیه جهانی علمای مسلمان و سازمان اخوان المسلمین در پی عملیات نظامی روسیه به سوریه با انتشاربیانیه ای واکنش نسان دادند.
دکتر یوسف قرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان وعلی قره داغی، دبیرکل این اتحادیه با انتشار بیانیه‌ای ، مردم، دانشمندان و رهبران کشورهای عربی و اسلامی را به مخالفت با دخالت نظامی روسیه در سوریه و و مخالفت با بشاراسد فراخواندند.

طبق این بیانیه حل مساله سوریه را تنها از طریق برکناری “بشار اسد” از قدرت و محاکمه وی به اتهام جنایت علیه بشریت در دیوان بین المللی کیفری ممکن دانسته اند.
همچنین اتحادیه جهانی علمای مسلمان در ادامه بیانیه از اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و جامعه بین المللی خواسته شده جهت محافظت از ملت سوریه در مقابل حملات هوایی روسیه برای برقراری منطقه پرواز ممنوع در این کشور تلاش کنند.

سازمان اخوان المسلمین مصر نیز طی بیانیه‌ای اقدام روسیه را اشغالگری خوانده و به حمایت دولت مصر از مداخله نظامی روسیه در سوریه واکنش نشان داده است.

براساس این بیانیه آمده است:”این توطئه بین المللی است و منطقه، مردم و هویت سنی اسلامی ما را هدف گرفته است که همکاری عبدالفتاح السیسی هم در آن نقش دارد”.

از دیدگاه صادرکنندگان بیانیه”این اقدامات موجب وخامت بیشتر اوضاع و تکرار تجربه افغانستان و چچن می شود و مداخله کنندگان آنطور که در رسانه‌ها تبلیغ می‌شود، با داعش نمی جنگند”.
در پایان بیانیه از ملت‌های جهان دعوت شده برای جلوگیری از تکرار وضعیت کشورهایی همچون عراق، افغانستان، چچن، در سوریه اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا