اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

هزاران فلسطینی در اعتراض به تخریب منازل شان تظاهرات کردند

 هزاران فلسطینی در اعتراض به تخریب منازل شان تظاهرات کردند82385475 71323465 300x169 - هزاران فلسطینی در اعتراض به تخریب منازل شان تظاهرات کردند

 فلسطینییان ساکن مناطق اشغالی روز جمعه در اعتراض به تخریب منازل خود توسط سربازان رژیم صهیونیستی از مقابل مسجد الرباط در شهر قلنسوه راهپیمایی کردند.

به گزارش ندای سنت به نقل از “منابع خبری” هزاران نفر از تظاهر کنندگان با در دست داشتن پرچم فلسطین، شعارهایی چون؛ «آزاد زندگی کردن می خواهیم» و «این مردم از شهر نقب در جنوب تا سخنین در شمال آزاد هستند و تسلیم نمی شوند» را سر دادند.

در این تجمع نمایندگان عرب پارلمان اسرائیل و برخی شخصیت های برجسته نیز شرکت کردند.

محمد برکه، رئیس کمیته پیگیری امور شهروندان عرب در اسرائیل گفت: تخریب ۱۱ منزل در قلنسوه از سال ۱۹۴۸ تاکنون بی سابقه است.

وی افزود: اسرائیل بار دیگر با گذشت ۶۸ سال از «یوم النکبه» به این اقدام جنایتکارانه دست زده است.

نظامیان اسرائیل در تاریخ ۱۰ ژانویه سال جاری ۱۱ خانه متعلق به شهروندان عرب در شهر قلنسوه در شمال این کشور را به بهانه ساخت و ساز بدون مجوز تخریب کردند.

فلسطینی ها و نهادهای حقوقی فلسطینی و بین المللی می گویند که رژیم صهیونیستی همزمان با افزایش شهرک سازی، تخریب منازل فلسطینی ها را شدت بخشیده است.

رژیم صهیونیستی درحالی به تخریب منازل فلسطینیان ادامه می دهد که شورای امنیت سازمان ملل سوم دی ماه قطعنامه توقف فوری فعالیت های شهرک سازی رژیم اسرائیل را در اراضی اشغالی فلسطینیان، تصویب کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن