اخبار جهان اسلام

همایش بین‌المللی اعجاز علمی در قرآن و سنت به میزبانی مراکش

 همایش بین‌المللی اعجاز علمی در قرآن و سنت به میزبانی مراکش75000 357 300x200 - همایش بین‌المللی اعجاز علمی در قرآن و سنت به میزبانی مراکش

ششمین همایش بین‌المللی اعجاز در قرآن کریم و سنت نبوی، به همت انجمن اعجاز علمی قرآن و سنت شعبه شمال مراکش، با حضور تعداد زیادی از علما و اندیشمندان مراکش و دیگر کشورها در شهر «تطوان» این کشور برگزار می‌شود.

این همایش قرار است، روزهای ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ به میزبانی شعبه انجمن اعجاز علمی قرآن و سنت نبوی مراکش در شمال این کشور و با هماهنگی دانشکده اصول دین دانشگاه عبدالمالک السعدی مراکش برگزار شود.

بر اساس فراخوان منتشرشده از سوی برگزارکنندگان، این همایش با موضوع «اعجاز تشریعی در قرآن و سنت» و با شعار «قوانین اسلامی؛ پناهگاهی امن برای بشریت» برگزار خواهد شد.

تاکنون ۵ دوره از این همایش برگزار شده که سه دوره آن با مشارکت دانشکده علوم شهر «تطوان» مراکش و با موضوع اعجاز علمی در قرآن و سنت برگزار شده و دو دوره نیز با همکاری دانشکده علوم میان‌رشته‌ای شهر مرتیل این کشور و با موضوع «اعجاز اقتصادی در قرآن و سنت» برگزار شده است.

ششمین همایش بین‌المللی اعجاز علمی در قرآن و سنت از نظر برگزارکنندگان آن، ایستگاهی علمی و محفلی ملی آکادمیک و مهم برای پیش‌بینی چشم‌انداز آینده محسوب می‌شود و بر اساس آنچه در فراخوان این همایش آمده است، شماری از شخصیت‌های علمی، دانشگاهی، دینی و اندیشمندان رشته‌های مختلف علمی از مراکش و سایر کشورها در این آن شرکت خواهند داشت.

 

ایکنا به نقل از«طنجه۲۴»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا