اخبار جهان اسلام

هند در آینده بزرگترین جامعه مسلمانان جهان را خواهد داشت

irna1 81564024 300x201 - هند در آینده بزرگترین جامعه مسلمانان جهان را خواهد داشت

افزایش۷۳ درصدی مسلمانان جهان در آینده/ هند در آینده بزرگترین جامعه مسلمانان جهان را خواهد داشت.
نتایج تازه ترین تحقیق ها نشان می دهد جمعیت مسلمانان جهان در چهار دهه آینده به دلیل گرویدن غیرمسلمانان به دین اسلام، افزایش نرخ زاد وولد و میزان جمعیت جوان کشورهای اسلامی بیشترین افزایش را در بین ادیان به خود اختصاص می دهد.

تحقیقاتی که پیش از این در سال ۲۰۱۰ انجام شد نشان می داد مسیحیت با پیروان دو میلیارد و ۲۰۰ میلیونی از جمعیت شش میلیارد و ۹۰۰ میلیون نفری جهان نخستین دین محسوب می شد و پس از آن نیز مسلمانان با جمعیت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفری که معادل ۲۳ درصد از کل جمعیت جهان بودند، بالاترین پیروان را در بین ادیان به خود اختصاص می دادند.

براساس تازه ترین مطالعات انجام شده جمعیت جهان در سال ۲۰۵۰ میلادی به حدود ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر می رسد و جمعیت مسلمانان جهان نیز به رقم دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر افزایش می یابد که در مقایسه با جمعیت فعلی رشد ۷۳ درصدی خواهد داشت.

جمعیت مسیحیان جهان نیز با رشد ۳۱ درصدی روبرو شده و به دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون نفر افزایش می یابد.

از نظر میزان زاد و ولد نیز براساس تحقیقات انجام شده، هر زن مسلمان در حال حاضر ۳٫۱ کودک دارد که این رقم در بین زنان مسیحیی ۲٫۷ کودک است. میزان زاد و ولد به ازای هر زن در جهان به منظور حفظ جمعیت فعلی ۲٫۱ گزارش شده است.

در حال حاضر ۲۷ درصد از کل جمعیت جهان زیر ۲۰ سال دارند. ۳۴ درصد از مسلمانان و ۳۰ درصد از هندوها نیز در سن زیر ۲۰ سال به سر می برند.

از دیگر یافته های جالب این مطالعه این است که تا سال ۲۰۵۰ هندی ها بزرگترین جمعیت مسلمانان جهان را تشکیل می دهند و از اندونزی پیشی می گیرند. جمعیت مسلمانان در اروپا نیز تا سال ۲۰۵۰ میلادی ۱۰ درصد از کل جمعیت این قاره را تشکیل می دهد.

آمار سرشماری هند نشان می دهد که جمعیت مسلمانان این کشور در فاصله ۲۰۰۱ الی ۲۰۱۱ میلادی نسبت به دهه قبل از آن ۲۴ درصد افزایش یافته است.

 

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا