اخبار ایران و جهاناهل سنت ایرانخبروگزارش

واکنش علما و نمایندگان مجلس به شرایط کرونا در استانی با کمترین بیمارستان و امکانات درمانی

در پی شرایط وخیم کرونا در سیستان و بلوچستان، علما و نمایندگان این استان واکنش نشان دادند.

واکنش علما و نمایندگان مجلس به شرایط کرونا در استانی با کمترین بیمارستان و امکانات درمانی1400041021371466323132634 300x209 - واکنش علما و نمایندگان مجلس به شرایط کرونا در استانی با کمترین بیمارستان و امکانات درمانی

شرایط کرونا در سیستان و بلوچستان با پایین ترین شاخصه های بهداشتی و کمترین بیمارستان و مراکز درمانی وخیم گزارش شده است.

به گزارش ندای سنت به نقل از رسانه ها ، سیستان و بلوچستان در شرایطی فاجعه‌بار و بی‌سابقه از زمان همه‌گیری کرونا به سر می‌برد ، به گونه ای که در ۲۴ ساعت گذشته ، ۲۳ نفر قربانی و موارد ابتلا هزار و ۱۹۰ نفر اعلام شده است.

نمایندگان زاهدان ، چابهار و ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی به وضعیت بحرانی کرونا در این استان واکنش نشان داده اند.

نماینده مردم چابهار در مجلس می گوید : اگر برای مهار کرونا در سیستان و بلوچستان که پایین‌ترین شاخص‌های توسعه‌ای دارد ، تدبیر نشود فاجعه‌‌ به تمام معنا رقم می‌خورد.
فداحسین مالکی نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به ابتلای روزانه بیش از ۱۲۰۰ نفر از مردم سیستان و بلوچستان به کرونا از وزیر بهداشت خواست ؛ بجای اینکه تجهیزات بهداشتی و دارویی را به هند ببرید و این کشور را برای مقابله با کرونا کمک کنید ، سری به استان سیستان و بلوچستان بزنید و امکانات را در اختیار این استان قرار دهید.
همچنین عبدالناصر درخشان نماینده ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وزارت بهداشت بیان کرده است :
آیا دردناک نیست که هموطنان ما به خاطر کمبود اکسیژن تلف شوند ، آیا استانی که از طریق مرزها در معرض خطر است نباید در اولویت واکسیناسیون باشد.

آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با توصیه مردم در “رعایت پروتکل های بهداشتی” ، در اشاره به “مشکلات بوجود آمده شیوع کرونا” بیان نموده است: هر چند مرگ و زندگی در دست خداوند است اما پروردگار “نظام اسباب و مسببات” را قرار داده و هر عملکردی ، نتیجه طبیعی خود را در پی خواهد داشت ، مشکلات بوجود آمده شیوع گسترده کرونا موجب گلایه مردم شده است که عمدتاً به کمبود امکانات و مدیریت نامناسب مربوط می شود.

علمای اهلسنت در استان سیستان و بلوچستان ضمن اینکه خواسته اند مردم از ماسک استفاده کنند و از برگزاری مراسمات و تجمعات پرهیز نمایند ، عملکرد مسئولان را بدلیل کمبود متخصص و امکانات درمانی ؛ مورد انتقاد قرار داده و خواستار رسیدگی فوری شده اند.

در این زمینه مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان اظهار داشته است : قبل از هر چیز همه باید با انجام اعمال صالح به پروردگار متوجه شویم و نیز دستورالعمل کارشناسان در زمینه بهداشت رعایت شود ، نیز توصیه دیگر به دولت است که در این ایام باقی مانده همه هم و غمش را بر سلامتی ملت و نجات آنان از مرگ و میر بگذارد و اینکه همه ملت ایران واکسن زده شود.
مولانا سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهلسنت سراوان نیز با بیان اینکه “همه افراد جامعه در رعایت دستورالعمل های بهداشتی تلاش نمایند” ، گفته است : بی مسئولیتی ، سیستان و بلوچستان و شهرستان ‎سراوان را با بحران مواجه کرده است
، مناطق محروم با کمبود تجهیزات پزشکی و نبود کادر متخصص درمان، شرایط فوق بحرانی ‎کرونا را سپری می کنند ، سراوان بزرگ در نبود پزشک متخصص عفونی و کمبود امکانات بدترین دوران خود را می گذراند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا