اخبار ایران و جهان

وزیر خارجه افغانستان: پایمال شدن حقوق مردم فلسطین از بی‌عدالتی‌های بزرگ قرن است

وزیر خارجه افغانستان: پایمال شدن حقوق مردم فلسطین از بی‌عدالتی‌های بزرگ قرن استthumbs b c b6d76742b2fb2fd7604a260a5c564f5f 300x169 - وزیر خارجه افغانستان: پایمال شدن حقوق مردم فلسطین از بی‌عدالتی‌های بزرگ قرن است

وزیر امور خارجه افغانستان با تاکید براینکه دولت کابل از حقوق مردم فلسطین و ایجاد دولت مستقل و مقتدر حمایت می‌کند اعلام کرد پایمال شدن حقوق مردم فلسطین از بی‌عدالتی‌های بزرگ قرن است.

وزارت امور خارجه افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد صلاح الدین ربانی در نشست سازمان همکاری اسلامی که در شهر جاکارتا پایتخت اندونزی با حضور محمود عباس، رئیس دولت فلسطین و شمار زیادی از مقام‌های کشورهای اسلامی در مورد مسئله فلسطین و قدس برگزار شد٬ بر حمایت افغانستان از کشور مستقل و مقتدر فلسطینی تاکید کرده و اظهار داشت: پایمال شدن حقوق مردم فلسطین از بی‌عدالتی‌های بزرگ قرن است.

وی افزود: ما با عنوان دولت افغانستان بر حمایت عمیق و مستمر خویش را از دیدگاه مردم و دولت فلسطین برای داشتن یک فلسطین صلح آمیز، دارای حاکمیت و مستقل که شهروندان آن در صلح و امنیت و عزت و وقار زندگی کنند تأکید می‏ کنیم.

وی با بیان اینکه “همبستگی و حمایت ما برای خواست مشروع مردم فلسطین نمایانگر تلاش ‏های مستمر ما به عنوان معاون رئیس کمیته حقوق حقه مردم فلسطین که مسئولیت آن افتخار بزرگ ماست”، اظهار داشت: “مردم فلسطین برای بیش از شش دهه در اشغال زندگی کرده اند و مورد تجاوز که باعث محروم ساختن هویت ملی آنها شده است، قرار گرفته اند. علی‏رغم تلاش‏ های گذشته، جامعه بین المللی در انجام تعهدات شان در این راستا ابتکار ملموسی از خود نشان نداده اند”.

ربانی با بیان این مطلب که “افغانستان در رابطه به وضعیت موجود در فلسطین که مایه نگرانی عمیق جهان اسلام و در کل جامعه جهانی است، شدیدا نگران است” گفت: اقدامات تحریک آمیز و غیرقانونی قدرت اشغالگر را بجای کاهش تشدید شده است. این خود تخطی آشکار قانون بشردوستانه بین المللی بوده و درد و رنج شهروندان فلسطینی را بیشتر ساخته است”.

وزیر امورخارجه افغانستان در پایان تصریح کرد: ” تخریب خانه ها و زیرساختهای فلسطینی ها، ادامه فعالیت های شهرک سازی در سرزمین های اشغالی، ایجاد موانع و محدودیت ها از جمله تلاش‏های سیستماتیک برای یهودی سازی قدس شریف، دورنمای آغاز گفتگوهای مستقیم و نتیجه محور را میان هردوطرف تضعیف ساخته است”.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا