اهل سنت ایران

پیام امام جمعه اهلسنت سراوان در پی حمله تروریستی افغانستان

مولانا ساداتی امام جمعه اهلسنت سراوان در پیامی حمله تروریستی افغانستان را محکوم نمود.

پیام امام جمعه اهلسنت سراوان در پی حمله تروریستی افغانستانIMG 20211013 044537 353 278x300 - پیام امام جمعه اهلسنت سراوان در پی حمله تروریستی افغانستان

در پی حمله تروریستی در مسجد قندوز افغانستان ، مولانا سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهلسنت سراوان با صدور پیامی ضمن محکومیت ، این اقدام را بر خلاف حقوق و ارزشهای انسانی و اسلامی دانست و هدف از گسترش تروریزم را ایجاد تنش قومی و مذهبی و سلطه بیگانگان برای منافع خود بیان کرد.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تداوم اقدامات تروریستی و این بار حادثه تلخ و اندوهبار مسجد برادران شیعه ولایت قندوز افغانستان که موجب به شهادت رسیدن و مجروح شدن جمع زیادی از نمازگزاران گردید بر خلاف حقوق و ارزشهای انسانی و اسلامی است.
هدف قدرتهای شرق و غرب و گسترش تروریزم در پوشش دین ؛ ایجاد فتنه و تنش قومی و مذهبی و حفظ منافع خود بوده است که سرمایه های مهم انسانی ، معنوی و مادی مسلمانان و کشورهای اسلامی را هدف قرار داده اند.
باید علل و اسباب بوجود آمدن یا آوردن شرارت و تروریسم را ریشه کن کرد از آنجا که فقط مبارزه با معلول بدون در نظر گرفتن علت ، راه حل صلح و ثبات نیست از آنجا که هیچ کس از مادر تروریست متولد نشده است و پیامد سیاستهای نادرست و دو دهه اشغال افغانستان توسط آمریکا محکوم به شکست و ناکامی است.
امید است با تدابیر مقامات مسئول در افغانستان و اتحاد و حمایت کشورهای اسلامی از چنین فجایعی جلوگیری شود.
از الله متعال رحمت واسعه و علو درجات شهدای این حادثه ، شفای عاجل مجروحان و طلب صبر و اجر برای بازماندگان مصیبت دیده را مسألت دارم.

سید عبدالصمد ساداتی
مدیر دارالعلوم و امام جمعه اهلسنت سراوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا