اخبار جهان اسلامقرآن و حدیث

کارگردان فیلم اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام: «با قرآن هدایت یافتم»

کارگردان فیلم اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام: «با قرآن هدایت یافتم»

holand kargrdan moslem1 300x168 - کارگردان فیلم اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام: «با قرآن هدایت یافتم»

ارناود فان دورن (۴۹ ساله)، کارگردان هلندی فیلم اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه وسلم می گوید سوره نساء و به ویژه آیه های ۳۶ تا ۴۰ او را مشتاق اسلام و پیوستن ارناود فان دورن (۴۹ ساله)، کارگردان هلندی فیلم اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه وسلم می گوید سوره نساء و به ویژه آیه های ۳۶ تا ۴۰ او را مشتاق اسلام و پیوستن به آن نموده است. او می گوید این آیات بیشترین تأثیرگذاری را در درون وی ایجاد نموده و در خلال آنها حب و اشتیاق بسیاری به پروردگار خویش احساس کرده است.

“دورن” بیان می کند لحظه به زبان آوردن شهادتین بزرگترین لحظه تأثیرگذار در زندگی اش بوده است به طوریکه در این زمان اشک از چشمانش سرازیر شده و گرمایی را احساس می کند که گویی دستی بر شانه ام است و به من می گوید من الان دیگر مسلمان شدم.

دورن در برنامه ای تحت عنوان “با قرآن هدایت یافتم” اشاره می کند که وی قبل از پیوستن به اسلام، به عنوان یکی از اعضای تندرو حزب آزادی معاند با اسلام، مردم را از اسلام برحذر می داشتیم و برای اجرایی کردن این امر، فیلم “فتنه” را ساختیم و آن را به اسم عربی نام گذاری نمودیم تا تأکید داشته باشد که عرب اهل فتنه هستند.

وی می افزاید عکس العمل ها نسبت به این فیلم بسیار بزرگ بود و به دنبال آن تعداد زیادی از افراد خشمگین، درد دیده و ناراحت را دیده و می گوید احساسی که به من دست داد این بود که اگر چه ـ از نظر ما ـ چیز غیر صحیحی نبود بسیاری از مردم را جریحه دار کردیم و امکان ندارد که ۱٫۲ میلیارد مسلمان اشتباه کنند.

پس از عکس العمل های جهانی و خشم و غضبی که علیه این فیلم ابراز شد، “دورن” رو به مسجد می آورد تا بیشتر از اسلام بداند و به همین منظور قرآنی ترجمه شده و کتاب سیره پیامبر صلی الله علیه وسلم را از مسجد می گیرد تا مطالعه نماید.

وی بازگو می کند که در ابتدا جهت ایراد گرفتن از اسلام، قرآن را می خواند اما پس از آن به مسجد باز می گردد تا آنچه که حقیقت این دین را بیشتر برایش روشن می سازد، درخواست نماید.

و پس از آنکه امام مسجد برخی کتب اسلامی را به وی می دهد تا مطالعه نماید، از آنجا می رود و بعد از سه ماه به میان نمازگزاران در مسجد بازمی گردد و در میان آنان اسلام خود را اعلام می دارد و شهادتین را بر زبان می آورد.

دورن تأکید می کند که قرآن، مرشد و راهنمای وی بوده و می افزاید دیدگاه هایی که از اسلام در میان مردم رواج یافته است، از سوی رسانه ها و افراد سیاسی به مردم القا می شود، اما با این وجود بر هر فردی لازم است که خود این دین را بیاموزد.

آنگاه که آیه هایی از قرآن کریم، چنان بر نهاد دشمنان الله تأثیر می گذارد که باعث دگرگونی کامل و بازگشت وی از عقاید و تعصبات باطل خود می شود و با تمام شوق و علاقه، دین پاک اسلام را در آغوش می گیرند، مسلمانان از یک سو باید به خاطر توفیق هدایت به این دین مبین شکرگزار الله متعال باشند و از سوی دیگر متأسف حال و وضعیت خود باشند چرا که بسیاری سالانه حتی یک بار نیز آیات الله متعال را مرور نمی کنند و بسیاری نیز که آن را مرور می کنند هیچ گونه تدبر و تعقلی در آن نمی کنند و عظمت و بزرگی آن را درک نمی نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا