اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

کشته‌شدن بیش از ۱۰۰ هزار مسلمان در سال ۲۰۱۴ بر اثر جنگ و بحران

کشته‌شدن بیش از ۱۰۰ هزار مسلمان در سال ۲۰۱۴ بر اثر جنگ و بحران

در سال گذشته میلادی به دلیل بحران‌ها و حوادث رخ داده برای کشورهای اسلامی و اقلیت‌های مسلمان در نقاط مختلف جهان، حدود ۱۰۸ هزار مسلمان کشته شده‌اindexع 300x168 - کشته‌شدن بیش از ۱۰۰ هزار مسلمان در سال ۲۰۱۴ بر اثر جنگ و بحرانند.

یک گزارش جدیدکه از سوی گروه امور بشردوستانه سازمان همکاری اسلامی منتشر شد نشان داد که بحران‌ها و حوادث رخ داده برای کشورهای اسلامی و اقلیت‌های مسلمان در سایر نقاط جهان در سال گذشته میلادی، منجر به کشته‌شدن حدود ۱۰۸ هزار مسلمان و آوارگی و بی‌خانمانی بیش از ۱۷ میلیون نفر شده است.

بنابر این گزارش که در سال ۲۰۱۴ بیش از ۴۵ بحران و حادثه برای مسلمانان در ۲۷ کشور جهان از جمله میانمار و آفریقای مرکزی روی داد که برخی از این بحران‌ها همچنان ادامه دارد.

این گزارش اعلام کرد که ۱۶ جنگ علیه مسلمانان در کشورهای مختلف از جمله میانمار و آفریقای مرکزی رخ داده که منجر به کشته شدن حدود ۱۰۲ هزار نفر شده و وقوع حوادث طبیعی در ۱۹ کشور اسلامی نیز سبب کشته شدن بیش از ۶ هزار نفر شده است.

ایاد مدنی، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، در این باره گفت: وضعیت انسانی در برخی از کشورهای اسلامی به خاطر مسائل سیاسی و بحران‌ها رو به وخامت است که عراق، سوریه، یمن، لیبی، سومالی، چاد و … از آن جمله هستند.

وی افزود: سازمان همکاری اسلامی در تلاش است تا ساز و کاری را برای تقویت همکاری‌ها میان کشورهای عضو برای غلبه بر خرابی‌ها و تبعات آن‌ها تنظیم کند.

این گزارش اعلام کرد که سوریه با بیش از ۶۷ هزار کشته، عراق با بیش از ۱۵ هزار کشته، نیجریه با بیش از ۸ هزار کشته و افغانستان با بیش از ۴ هزار کشته در صدر فهرست کشورهایی هستند که در آن‌ها مسلمانان به دلیل بحران‌های مختلف جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین در سال ۲۰۱۴ فلسطین شاهد مرگ بیش از ۲ هزار مسلمان در نتیجه تجاوزات رژیم اسرائیل به نوار غزه بود.
سیرالئون و گینه نیز بیشترین قربانیان را در اثر بلایای طبیعی داشته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا