اخبار ایران و جهان

کمک های زن خیرخواه قطری بین ۴۰۰ خانواده پناهجو در مرکز یمن توزیع شد

کمک های زن خیرخواه قطری بین ۴۰۰ خانواده پناهجو در مرکز یمن توزیع شدthumbs b c fa2bd6716966bb294601d584b228118d 300x168 - کمک های زن خیرخواه قطری بین ۴۰۰ خانواده پناهجو در مرکز یمن توزیع شد

کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی یک زن خیرخواه قطری، توسط یک موسسه خیریه در یمن، بین ۴۰۰ خانواده آواره در استان اب توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ، اکرم مثنی، سخنگوی رسانه ای موسسه خیریه  در یمن، در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: نورا زید الدوسری زن خیرخواه قطری برای آواره گان کمک ارسال کرد و ما آنرا میان ۴۰۰ خانواده پناهجو در استان اب یمن توزیع کردیم.

مثنی افزود: در اثر جنگ تعداد زیادی از مردم به استان اب پناه بردند و بر اساس آمارهای اولیه در این استان ۲۳ هزار خانواده پناهجو وجود دارد.

قبلا برنامه جهانی غذا، وابسته به سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی هشدار داده بود که وضعیت مواد غذایی در یمن به سرعت رو به وخامت بوده و ۱۰ استان از ۲۲ استان این کشور، با خطر قحطی مواجه شده است.

همچنین بر اساس این گزارش یک پنجم مردم یمن در معرض گرسنگی قرار گرفته و نیاز فوری به کمک‌های غذایی دارند.

سازمان ملل سال جاری میلادی گزارش داد که ۷٫۶ میلیون نفر در یمن با خطر قحطی و گرسنگی مواجه هستند و حدود ۲۱ میلیون نفر به کمک های مختلف انسانی نیاز دارند.

ائتلاف عربی شامل اعضای شورای همکاری خلیج به رهبری عربستان سعودی در تاریخ ۲۶ مارس ۲۰۱۵ برای مقابله با پیشروی حوثی‌ها و نیروهای طرفدار علی عبد الله صالح، رئیس جمهور برکنارشده یمن عملیاتی را با عنوان «طوفان قاطع» آغاز کردند. در تاریخ ۲۱ آوریل این عملیات توسط ائتلاف مذکور مختومه اعلام شده اما در همان روزعملیاتی دیگر به نام «بازگشت امید» آغاز شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا