اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

گزارشی از تجاوزات سال ۲۰۱۴ دشمن صهیونیستی علیه فلسطینیان

گزارشی از تجاوزات سال ۲۰۱۴ دشمن صهیونیستی علیه فلسطینیان

به گزارش ندای سنت به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین ,مرکز اطلاع رسانی کمیته مقابله با ساخت دیوار حایل و شهرک سازی اعلام کرد:

اNews 1393 tir2 3215546 300 0 300x160 - گزارشی از تجاوزات سال ۲۰۱۴ دشمن صهیونیستی علیه فلسطینیانشغالگران صهیونیست در سال گذشته ۲۰۱۴ دست به ساخت ۳۱۰۰ واحد مسکونی برای صهیونیست ها در کرانه باختری زدند.

این مرکز با صدور گزارشی تاکید کرد که شهرک نشینان صهیونیست در سال گذشته دست به ۸۸۷ مورد تجاوز علیه فلسطینیان زدند که در جریان این جنایات ۴ شهروند فلسطینی به شهادت رسیدند. شهرک نشینان صهیونیست در همین سال دست به ۵۲ مورد عملیات زیرگیری با خودرو زدند.

در این گزارش آمده است که در سال گذشته ۴ شهروند فلسطینی در جریان حمله شهرک نشینان صهیونیست به شهادت رسیدند.

در بخش دیگر این گزارش می خوانیم که صهیونیست ها در سال گذشته ۳۶۳ بار به زمین های فلسطینیان حمله ور شدند که ۲۶۰ مورد آن توسط شهرک نشینان صهیونیست و ۱۰۳ مورد آن توسط نظامیان ارتش صهیونیستی صورت گرفت.

در بخش دیگر این گزارش تصریح شده است که نیروهای ارتش صهیونیستی در سال گذشته دست به ۴۸۸ مورد اقدام ویرانگرانه زدند که ۱۵۹ مورد آن در شهر قدس، ۱۱۷ مورد آن در طوباس، ۳۹ مورد آن در نابلس ۶۲ مورد آن در اریحا، ۶۹ مورد آن در الخلیل، ۱۶ مورد آن در بیت لحم، ۱۰ مورد آن در طولکرم، ۳ مورد آن در جنین، ۵ مورد آن در قلقیلیا، ۴ مورد در رام الله و ۴ مورد دیگر در سلفیت صورت گرفت.

گزارش حاضر خاطرنشان می کند که اشغالگران صهیونیست در سال گذشته ۲۹۱ بار تظاهرات مسالمت آمیز فلسطینیان را هدف حملات خود قرار دادند که در جریان این تجاوزات ۲۴۶ شهروند فلسطینی زخمی شدند، نیروهای ارتش اسرائیل در سال مورد بحث ۲۸ تظاهرات کننده از جمله شماری از حامیان خارجی آرمان فلسطین را اسیر کردند.

بر اساس این گزارش، صهیونیست ها در سال گذشته ۲۵۱ بار به اماکن دینی تعرض کردند که این تعرضات شامل به آتش کشیدن مساجد، کلیساها، ورود متوالی به مسجد الاقصی است، در جریان این تعرضات ۱۲۶ شهروند فلسطینی زخمی شده و ۳۵ تن دیگر هم بازداشت شدند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا