اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

یک زوج مسلمان در چین به جرم داشتن ریش و برقع به حبس محکوم شدند

یک زوج مسلمان در چین به جرم داشتن ریش و برقع به حبس محکوم شدند

یک روزنامه چاپ چین روز شنبه گزارش داد یک دادگاه در منطقه عمدتا مسلمان نشین سین کیانگ مردی را به جرم «دردسرآفرینی» و ریش گذاشتن که مقامات محلی از آن نهی می کنند، به شش سال حبس محکوم کرد. untitled - یک زوج مسلمان در چین به جرم داشتن ریش و برقع به حبس محکوم شدند
روزنامه چاینا یوث نوشت این دادگاه در شهر کویری کاشغر این مرد ۳۸ ساله از ایغورها را به شش سال حبس و همسرش را به دو سال حبس محکوم کرد.
به نوشته این روزنامه ، این مرد در سال ۲۰۱۰ بلند کردن ریش خود را شروع کرده بود و همسرش نیز با پوشیدن برقع چهره اش را می پوشاند. این زوج در خصوص اتهام «نزاع و دردسرآفرینی» ، از اتهامات مبهم در نظام قضایی چین که به طور مرتب به آن استناد می شود ، گناهکار شناخته شدند.
مقامات چینی در منطقه سین کیانگ بیش از یک سال است که کارزاری را علیه ریش گذاشتن شروع کرده اند. مقامات چینی ریش گذاشتن را با افکار افراطی مرتبط می دانند.
همچنین برنامه تبلیغاتی موسوم به «نمایش زیبایی» نیز زنان را تشویق می کند سر خود را نپوشانند و از پوشیدن برقع ، که اقدامی شایع در میان ایغورهاست ، خودداری ورزند. ایغورها گروه قومی اصلی مسلمانان چین در سین کیانگ هستند.
روزنامه چاینا یوث به نقل از مقامات چینی نوشت به این زوج اهل کاشغر قبل از محاکمه بارها هشدار داده بودند. مقامات شهر کاشغر گفته اند از ابتدای سال، تعدادی از افراد به جرم نقض مقررات مربوط به ریش و حجاب و برقع محاکمه و زندانی شده اند.
گروههای مدافع حقوق بشر معتقدند سرکوبگری پکن علیه فرهنگ و مذهب ایغورها به تنش ها در منطقه سین کیانگ دامن زده است.

منبع:واحدمرکزی خبر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا