اخبار ایران و جهان

۴۵۰ نوجوان و ۲۹ زن فلسطینی در زندان های اسرائیل به سر می برند

۴۵۰ نوجوان و ۲۹ زن فلسطینی در زندان های اسرائیل به سر می برندthumbs b c 93fc31d13fe6682c97b3603b6584c28e 300x169 - ۴۵۰ نوجوان و ۲۹ زن فلسطینی در زندان های اسرائیل به سر می برند

کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد ۴۵۰ نوجوان و ۲۹ زن فلسطینی از جمله ۱۱ دختر که زیر سن قانونی قرار دارند، در زندان های اسرائیل به سر می برند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از آناتولی، کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد ۴۵۰ نوجوان ۱۳ تا ۱۷ ساله و ۲۹ زن فلسطینی از جمله ۱۱ دختر که زیر سن قانونی قرار دارند، در زندان های اسرائیل به سر می برند.

بنا بر این بیانیه ۹ نفر از آنان بدون محاکمه تحت عنوان بازداشت اداری، در زندان های اسرائیل هستند.

در این بیانیه همچنین آمده است که ۹۵ درصد بازداشت شدگان٬ طی بازجویی ها و در خلال بازداشت با انواع شکنجه، تحقیر و ضرب و شتم مواجه شده و اعترافات آنها در زیر شکنجه و تهدید صورت گرفته است. این در حالی است که بیشتر آنها نیز در ساعات پایانی شب و در خانه های خود بازداشت شده اند.

بر اساس این بیانیه٬ طی سال ۲۰۱۵ حدود ۲۵۰۰ کودک و نوجوان توسط نیروهای اسرائیلی بازداشت شده اند.

همچنین این کمیته به نقل از لوی عکه٬ وکیل مدافعی که با بازداشت شدگان دیدار کرده، اعلام نموده است که افراد بازداشت شده در جریان محاکمه خود در دادگاه های اسرائیل مجبور به پرداخت جریمه های نقدی می شوند. همچنین شمار دیگری از زندانیان «عوفر» نیز یا در اثر تیراندازی زخمی شده اند و یا اینکه از بیماری های سخت رنج می برند.

در همین حال حنان الخطیب٬ وکیل مدافع دیگر این کمیته طی بیانیه ای اعلام کرد: ۲۹ زن، از جمله ۱۱ دختر که سنین آنها بین ۱۳ تا ۱۴ سال است، در زندان «هشارون» به سر می برند و به دلیل سردی هوا و کمبود پوشاک، پتو و بخاری در شرایط سختی قرار دارند.

وی همچنین افزود: “شرایط انسانی در این زندان به هنگام انتقال زندانیان به خصوص برای زنان رعایت نمی شود. بگونه ای که این زندانیان به هنگام خروج از زندان برای دیدار وکلای مدافع خود به خاطر بسته بودن دست و پا٬ دچار مشکل هستند”.

آمارهای رسمی فلسطین حاکی از آن است که در زندان‌های اسرائیل حدود ۷۰۰۰ فلسطینی به سر می‌برند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا