اخبار ایران و جهان

۴/۵ میلیون شهروند سوریه در داخل کشورشان آواره شده اند

۴,۵ میلیون شهروند سوریه در داخل کشورشان آواره شده‌اندthumbs b c fc22cba25887f7c91814fbd84137b90c 300x169 - ۴/۵ میلیون شهروند سوریه در داخل کشورشان آواره شده اند

معاون و مسئول امور بین الملل بنیاد همیاری‌های بشری ترکیه ، اظهار داشت: در اثر جنگ پنج ساله در سوریه و تشدید حملات علیه غیر نظامیان که با پشتیبانی هوایی روسیه صورت می گیرد، حدود ۴,۵ میلیون شهروند سوری از خانه‌های خود گریخته و داخل کشورشان آواره شده‌اند.

به گزارش ندای سنت،حسن آینه جی با بیان اینکه توازن قوا در داخل سوریه پس از آغاز مداخله نظامی روسیه در این کشور تغییر یافته است، گفت: تشدید حملات هوایی روسیه در خاک سوریه بازتاب‌های گوناگونی در بر داشته است.

وی افزود: در پی تشدید حملات هوایی روسیه به مناطق بایربوجاق در شمال لاذقیه و حلب، موج جدیدی از مهاجرت سوری ها به سوی مرزهای ترکیه آغاز شده است.

او در ادامه تصریح کرد: فعالیت سازمانها و بنیادهای ترکیه برای کمک رسانی به قربانیان جنگ در سوریه که در مناطق مرزی قرار دارند، همچنان ادامه دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه دولت ترکیه ۲,۵ میلیون پناهجوی سوریه را پذیرفته و برای تامین نیازهای این تعداد از پناهجویان هزینه زیادی صرف کرده است، ابراز داشت: ” ترکیه میتواند تعداد مشابهی از پناهجویان را نیز بپذیرد ولی قبول پناهجویان بیشتر٬ بحران سوریه را حل نمی کند، زیرا فقط حدود ۴,۵ میلیون شهروند سوری در داخل کشور خود آواره هستند”.

منبع:آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا