اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

۶ آسیایی به اتهام تلاش برای فروش قرآن تحریف شده در مکه بازداشت شدند

۶ آسیایی به اتهام تلاش برای فروش قرآن تحریف شده در مکه بازداشت شدند

پلیس شهر مکه روز جمعه ۱۹-۶-۲۰۱۵ شش آسیایی را به اتهام تلاش برای فروش بیش از ۲۰۰ هزار نسخه از قرآن تحریف شده، بازداشت کرد.

به گزارش ندای سنت به نقل از العربیه منابع پلیس سعودی عنوان کرده اند ۶ آسیایی متهم تلاش می کردند که با استفاده از شرایط ویژه ماه مبارک رمضان در شهر مقدس مکه، اقدام به توزیع و فروش این ۲۰۰ هزار نسخه تحریف شده قرآن کنند.1ad65fd9 766e 45ae 88fe 6a70841c2324 16x9 600x338 300x169 - ۶ آسیایی به اتهام تلاش برای فروش قرآن تحریف شده در مکه بازداشت شدند

سرهنگ دوم عاطی بن عطیه القرشی سخنگوی رسانه ای پلیس مکه اعلام کرد این ۶ نفر پس از بازداشت به بخش تحقیقات جنایی انتقال داده شدند.

وی افزود:«بیش از ۲۰۰ نسخه از قرآن تحریف شده در انباری در حوزه این متهمان کشف و ضبط شده است».

القرشی تاکید کرد قرآن های تحریف شده که پلیس آنها را کشف و ضبط کرد، اکنون در اختیار نهادهای مسئول قرار داده شد.

پیشتر برخی رسانه ها از چاپ کتابی به نام “فرقان الحق” یا “مثلث توحید” به عنوان «قرآن تحریف شده» توسط دو شرکت‌ انتشاراتی‌ آمریکا به‌ نام‌ها خبر داده بودند. طبق گزارش برخی رسانه ها «قرآن تحریف شده» توسط این دو شرکت شامل‌ ۷۷ سوره‌ از جمله‌ سوره‌هایی‌ به‌ نام‌ الفاتحه‌، الجنه‌ و الانجیل‌ است‌ و بسیاری‌ از عقاید اسلامی‌ در آن‌ مردود شمرده‌ شده‌ یا به غلط و برعکس جلوه‌ داده‌ شده‌اند. البته هنوز مشخص نشده که قرآن های تحریف شده که در سعودی کشف و ضبط شد به این دو شرکت تعلق داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا