اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

۷ شهید و بیش از ۱۰۰ مجروح تا به این لحظه در کرانه باختری و نوارغزه

۷ شهید و بیش از ۱۰۰ مجروح تا به این لحظه در کرانه باختری و نوارغزه

در درگیری های شدید ام201437190937 gazaa f 300x186 - ۷ شهید و بیش از ۱۰۰ مجروح تا به این لحظه در کرانه باختری و نوارغزهروز جمعه نظامیان رژیم صهیونیستی با فلسطینیان در مناطق مختلف کرانه باختری و نوار غزه، تا به این لحظه ۷ فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر هم مجروح شده اند.

به گزارش ندای سنت به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در درگیری های شدید نظامیان رژیم صهیونیستی با جوانان فلسطینی در نزدیکی پایگاه نظامی ناحل عوز در شرق غزه تا به این لحظه ۶ فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۶۰ نفر دیگر مجروح شده اند که حال ۱۰ نفر از آن ها وخیم است.

مدیر بخش اورژانس بیمارستان شفا در غزه اظهار داشت که جسد ۴ شهید فلسطینی به اسامی عبد الوحیدی، شادی دوله، احمد هرباوی و زیاد شرف به این بیمارستان انتقال داده شده است.

ایمن سحبانی در گفتگو با الرساله نت تاکید کرد که جسد دو شهید دیگر به اسامی محمد هشام رقب ۱۵ ساله و عدنان ابو علیان ۲۳ ساله که در درگیری های شرق محله فراحین در شرق خان یونس به شهادت رسیده اند به بیمارستان اروپایی غزه منتقل شده است.

این در حالی است صدها جوان فلسطینی پس از اقامه نماز جمعه تظاهرات های گسترده ای را در محکومیت ادامه تعرضات صهیونیست ها به مسجدالاقصی و حملات علیه فلسطینیان در کرانه باختری و قدس برگزار کردند که در پی آن نظامیان صهیونیست به سمت آن ها تیراندازی کرده و تا به این لحظه ۶ نفر را به شهادت رسانده و بیش از ۶۰ نفر دیگر را مجروح کردند.

از سوی دیگر، در درگیری های امروز جمعه نظامیان رژیم صهیونیستی با فلسطینیان در مناطق مختلف کرانه باختری تا به این لحظه یک فلسطینی به شهادت رسیده و ده ها نفر دیگر مجروح شده اند.

قدس اشغالی

نظامیان رژیم صهیونیستی بیشتر جاده های منتهی به قدس را مسدود کرده اند و ایست بازرسی های زیادی در مناطق مختلف این شهر ایجاد کرده و تدبیر امنیتی شدیدی را در این شهر به اجرا گذاشته اند.

قلقیلیه

در درگیری های شدید نظامیان رژیم صهیونیستی با فلسطینیان در ورودی شهرک عزون در شرق قلقیلیه ۱۲ فلسطینی زخمی شدند.

منابع امنیتی اعلام کردند که نظامیان صهیونیست برای سرکوب فلسطینیان به سمت آن ها گلوله، گاز اشک آور و نارنجک های صوتی شلیک کردند که در نتیجه آن شماری از فلسطینیان بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

نظامیان صهیونیست خیابان اصلی شهرک عزون را بسته و مانع از هرگونه تردد فلسطینیان به این شهرک می شوند.

بیت لحم

شهر بیت لحم نیز امروز جمعه صحنه درگیری شدید نظامیان صهیونیست با فلسطینیان بود.

منابع پزشکی اعلام کردند که نظامیان صهیونیست به سمت فلسطینیان در شهرک تقوع واقع در شرق بیت لحم گاز اشک آور و نارنجک های صوتی شلیک کردند.

الخلیل

در درگیری های دایر در منطقه جبل الرحمه در شهر الخلیل نیز شماری از فلسطینیان زخمی و یا بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شده و یک نفر هم به بازداشت نظامیان صهیونیست درامد.

شاهدان عینی تصریح کردند که در این درگیری ها یک نظامی صهیونیست نیز زخمی شد.

محمد فارس عبدالله جعبری جوان ۱۹ ساله فلسطینی ساکن الخلیل نیز که در اطراف شهرک صهیونیست نشین کریات اربع هدف تیراندازی نظامیان صهیونیست قرار گرفته بود، به شهادت رسید.

اسامه نجار سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در کرانه باختری اعلام کرد که نظامیان صهیونیست به سمت این جوان فلسطینی تیراندازی کردند و در نهایت وی بر اثر شدت خونریزی به شهادت رسید.

نظامیان صهیونیست همچنان از ورود خودروهای امدادرسانی به این منطقه برای انتقال مجروحان به بیمارستان ممانعت به عمل می آورند.

نجار اشاره کرد که در این درگیری ها یک پزشک فلسطینی نیز از ناحیه چشم راست هدف قرار گرفته است و بینایی چشم راست خود را از دست داده است. در این درگیری ها چندین جوان فلسطینی نیز زخمی شده اند.

نابلس

همچنین در شهر نابلس نیز شماری از فلسطینیان بر اثر حملات صهیونیست ها واستنشاق گاز اشک آور در ایست بازرسی حواره دچار حالت خفگی شدند.

منابع پزشکی اعلام کردند که در درگیری های امروز جمعه در نابلس دست کم ۷ فلسطینی زخمی شده اند.

جنین

از سوی دیگر، ده ها جوان فلسطینی امروز جمعه در ایست بازرسی نظامی جلمه در شمال شرق جنین با نظامیان رژیم صهیونیستی درگیر شدند.

جوانان فلسطینی به سمت نظامیان صهیونیست سنگ و کوکتول مولوتف پرتاب کردند و صهیونیست ها هم به سمت ان ها تیراندازی کرده و گاز اشک آور و نارنجک های صوتی شلیک کردند.

شایان ذکر است که درگیری ها در مناطق مختلف نوار غزه و کرانه باختری همچنان ادامه دارد و ممکن است شمار شهدا و مجروحان به ویژه در باریکه غزه افزایش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا