اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

ملک سلمان: خواهان تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس هستیم

ملک سلمان: خواهان تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس هستیم

به گزارش ندای سنت به نقل از العربیه فارسی ،ملک سلمان بن عبدالعزیز، طی پیامی به مردم این کشور، بر تعهد پادشاهی عربی سعودی در سطح بین المللی در حمایت از مسائل عربی و اسلامی، به ویژه مساله فلسطین و نیز پایبندی آشکار خود به مبارزه با تندروی و تروریسم تاکید کرد.

ملک سلمان درباره موضع کشورش در قبال مسائل عربی گفت که پادشاهی سعودی «از مسایل اسلامی و عربی در سطح بین المللی با همه وسایل حمایت خواهد کرد» و در پیشاپیش آن «دستیابی ملت فلسطین به حقوق قانونی‌اش، برپایی کشور مستقل‌اش و برگزیدن قدس شریف به عنوان پایتخت این کشور» قرار دارد. وی خاطر نشان کرد که سعودی همواره برای تحقق این امر تلاش کرده است.

او درباره رویدادهای جاری جهان عرب و اسلام تاکید کرد که پادشاهی سعودی در راستای «برقراری همبستگی عربی و اسلامی از راه تشنج زدایی و اتحاد برای رویارویی با خطرات و چالش‌های پیشروی» تلاش می‌کند. وی خواستار «پایبندی به اصل گفتگو برای حل مسالمت آمیز اختلافات» شد.

سخنان ملک سلمان در رابطه با مبارزه تروریسم نشانگر درک عمیق کشور پادشاهی سعودی نسبت به خطراتی است که تندروی و تروریسم برای جهان دارد، او در این باره بیان داشت: «با ظهور پدیده تندروی و تروریسم بی‌دین به عنوان بلایی جهانی، پادشاهی سعودی مبارزه با انواع تندروی و تروریسم را از هرکجا سرچشمه گرفته باشد، سرلوحه کار خود قرار می دهد». وی خواستار «همکاری بین المللی برای مبارزه با این بلای نفرت انگیز شد.»

ملک سلمان در تشریح نگرش خود نسبت به جهان، خاطر نشان کرد که کشور پادشاهی سعودی بخشی از این جهان است، در نتیجه درگیر مشکلات و چالش‌های آن است، وی افزود: «همه ما در این مسئولیت سهیم هستیم و به یاری خداوند بطور فعال در زمینه ایجاد راه حل‌های فوری برای مسائل معتنا به جهان از جمله مسایل محیط زیست و تقویت توسعه پایدار مشارکت خواهیم کرد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا